Sport

Derby judetean în prima etapă: Industria Galda de jos-Metalurgistul Cugir

Iubitorii fotbalului din Alba vor avea parte de un derby județean în prima etapă din Liga a III-a la fotbal. Partida le va opune pe cele două reprezentante ale județului Alba în această competiție: Industria Galda de Jos, nou promovată și Metalurgistul Cugir. Meciul va avea loc sâmbătă 30 august de la ora 18:00 pe cocheta arenă de la Galda de Jos.
Iată cum arată prima etapă în seria a 5-a din Liga a III-a.
CS Iernut – FC Zalău
Arieşul 1907 Turda – FCM Baia Mare
Unirea Jucu – CS Oşorhei
Industria Galda de Jos – Metalurgistul Cugir
CSM Sighet – Sănătatea Cluj
CSC Sânmartin – Avântul Reghin
Gloria Progresul Bistriţa – Unirea Dej

Programul complet al seriei 5 a Ligii 3:

Etapa I 30.08.2014

CS Iernut – FC Zalău
Arieşul 1907 Turda – FCM Baia Mare
Unirea Jucu – CS Oşorhei
Industria Galda – Metalurgistul Cugir
CSM Sighet – Sănătatea Cluj
CSC Sânmartin – Avântul Reghin
Gloria Progresul Bistriţa – Unirea Dej

Etapa a II-a 06.09.2014

FCM Baia Mare – CS Iernut
CS Oşorhei – Arieşul 1907 Turda
Metalurgistul Cugir – Unirea Jucu
Sănătatea Cluj – Industria Galda
Avântul Reghin – CSM Sighet
Unirea Dej – CSC Sânmartin
FC Zalău – Gloria Progresul Bistriţa

Etapa a III-a 13.09.2014

FCM Baia Mare – FC Zalău
CS Iernut – CS Oşorhei
Arieşul 1907 Turda – Metalurgistul Cugir
Unirea Jucu – Sănătatea Cluj
Industria Galda – Avântul Reghin
CSM Sighet – Unirea Dej
CSC Sânmartin – Gloria Progresul Bistriţa

Etapa a IV-a 20.09.2014

CS Oşorhei – FCM Baia Mare
Metalurgistul Cugir – CS Iernut
Sănătatea Cluj – Arieşul 1907 Turda
Avântul Reghin – Unirea Jucu
Unirea Dej – Industria Galda
Gloria Progresul Bistriţa – CSM Sighet
FC Zalău – CSC Sânmartin

Etapa a V-a 27.09.2014

CS Oşorhei – FC Zalău
FCM Baia Mare – Metalurgistul Cugir
CS Iernut – Sănătatea Cluj
Arieşul 1907 Turda – Avântul Reghin
Unirea Jucu – Unirea Dej
Industria Galda – Gloria Progresul Bistriţa
CSM Sighet – CSC Sânmartin

Etapa a VI-a 04.10.2014

Metalurgistul Cugir – CS Oşorhei
Sănătatea Cluj – FCM Baia Mare
Avântul Reghin – CS Iernut
Unirea Dej – Arieşul 1907 Turda
Gloria Progresul Bistriţa – Unirea Jucu
CSC Sânmartin – Industria Galda
FC Zalău – CSM Sighet

Etapa a VII-a 11.10.2014

FC Zalău – Metalurgistul Cugir
CS Oşorhei – Sănătatea Cluj
FCM Baia Mare – Avântul Reghin
CS Iernut – Unirea Dej
Arieşul 1907 Turda – Gloria Progresul Bistriţa
Unirea Jucu – CSC Sânmartin
Industria Galda – CSM Sighet

Etapa a VIII-a 18.10.2014

Sănătatea Cluj – Metalurgistul Cugir
Avântul Reghin – CS Oşorhei
Unirea Dej – FCM Baia Mare
Gloria Progresul Bistriţa – CS Iernut
CSC Sânmartin – Arieşul 1907 Turda
CSM Sighet – Unirea Jucu
Industria Galda – FC Zalău

Etapa a IX-a 25.10.2014

FC Zalău – Sănătatea Cluj
Metalurgistul Cugir – Avântul Reghin
CS Oşorhei – Unirea Dej
FCM Baia Mare – Gloria Progresul Bistriţa
CS Iernut – CSC Sânmartin
Arieşul 1907 Turda – CSM Sighet
Unirea Jucu – Industria Galda

Etapa a X-a 01.11.2014

Avântul Reghin – Sănătatea Cluj
Unirea Dej – Metalurgistul Cugir
Gloria Progresul Bistriţa – CS Oşorhei
CSC Sânmartin – FCM Baia Mare
CSM Sighet – CS Iernut
Industria Galda – Arieşul 1907 Turda
Unirea Jucu – FC Zalău

Etapa a XI-a 08.11.2014

FC Zalău – Avântul Reghin
Sănătatea Cluj – Unirea Dej
Metalurgistul Cugir – Gloria Progresul Bistriţa
CS Oşorhei – CSC Sânmartin
FCM Baia Mare – CSM Sighet
CS Iernut – Industria Galda
Arieşul 1907 Turda – Unirea Jucu

Etapa a XII-a 15.11.2014

Unirea Dej – Avântul Reghin
Gloria Progresul Bistriţa – Sănătatea Cluj
CSC Sânmartin – Metalurgistul Cugir
CSM Sighet – CS Oşorhei
Industria Galda – FCM Baia Mare
Unirea Jucu – CS Iernut
Arieşul 1907 Turda – FC Zalău

Etapa a XIII-a 22.11.2014

FC Zalău – Unirea Dej
Avântul Reghin – Gloria Progresul Bistriţa
Sănătatea Cluj – CSC Sânmartin
Metalurgistul Cugir – CSM Sighet
CS Oşorhei – Industria Galda
FCM Baia Mare – Unirea Jucu
CS Iernut – Arieşul 1907 Turda

Etapa a XIV-a 07.03.2015

FC Zalău – CS Iernut
FCM Baia Mare – Arieşul 1907 Turda
CS Oşorhei – Unirea Jucu
Metalurgistul Cugir – Industria Galda
Sănătatea Cluj – CSM Sighet
Avântul Reghin – CSC Sânmartin
Unirea Dej – Gloria Progresul Bistriţa

Etapa a XV-a 14.03.2015

CS Iernut – FCM Baia Mare
Arieşul 1907 Turda – CS Oşorhei
Unirea Jucu – Metalurgistul Cugir
Industria Galda – Sănătatea Cluj
CSM Sighet – Avântul Reghin
CSC Sânmartin – Unirea Dej
Gloria Progresul Bistriţa – FC Zalău

Etapa a XVI-a 21.03.2015

FC Zalău – FCM Baia Mare
CS Oşorhei – CS Iernut
Metalurgistul Cugir – Arieşul 1907 Turda
Sănătatea Cluj – Unirea Jucu
Avântul Reghin – Industria Galda
Unirea Dej – CSM Sighet
Gloria Progresul Bistriţa – CSC Sânmartin

Etapa a XVII-a 28.03.2015

FCM Baia Mare – CS Oşorhei
CS Iernut – Metalurgistul Cugir
Arieşul 1907 Turda – Sănătatea Cluj
Unirea Jucu – Avântul Reghin
Industria Galda – Unirea Dej
CSM Sighet – Gloria Progresul Bistriţa
CSC Sânmartin – FC Zalău

Etapa a XVIII-a 04.04.2015

FC Zalău – CS Oşorhei
Metalurgistul Cugir – FCM Baia Mare
Sănătatea Cluj – CS Iernut
Avântul Reghin – Arieşul 1907 Turda
Unirea Dej – Unirea Jucu
Gloria Progresul Bistriţa – Industria Galda
CSC Sânmartin – CSM Sighet

Etapa a XIX-a 11.04.2015

CS Oşorhei – Metalurgistul Cugir
FCM Baia Mare – Sănătatea Cluj
CS Iernut – Avântul Reghin
Arieşul 1907 Turda – Unirea Dej
Unirea Jucu – Gloria Progresul Bistriţa
Industria Galda – CSC Sânmartin
CSM Sighet – FC Zalău

Etapa a XX-a 18.04.2015

Metalurgistul Cugir – FC Zalău
Sănătatea Cluj – CS Oşorhei
Avântul Reghin – FCM Baia Mare
Unirea Dej – CS Iernut
Gloria Progresul Bistriţa – Arieşul 1907 Turda
CSC Sânmartin – Unirea Jucu
CSM Sighet – Industria Galda

Etapa a XXI-a 25.04.2015

Metalurgistul Cugir – Sănătatea Cluj
CS Oşorhei – Avântul Reghin
FCM Baia Mare – Unirea Dej
CS Iernut – Gloria Progresul Bistriţa
Arieşul 1907 Turda – CSC Sânmartin
Unirea Jucu – CSM Sighet
FC Zalău – Industria Galda

Etapa a XXII-a 02.05.2015

Sănătatea Cluj – FC Zalău
Avântul Reghin – Metalurgistul Cugir
Unirea Dej – CS Oşorhei
Gloria Progresul Bistriţa – FCM Baia Mare
CSC Sânmartin – CS Iernut
CSM Sighet – Arieşul 1907 Turda
Industria Galda – Unirea Jucu

Etapa a XXIII-a 09.05.2015

Sănătatea Cluj – Avântul Reghin
Metalurgistul Cugir – Unirea Dej
CS Oşorhei – Gloria Progresul Bistriţa
FCM Baia Mare – CSC Sânmartin
CS Iernut – CSM Sighet
Arieşul 1907 Turda – Industria Galda
FC Zalău – Unirea Jucu

Etapa a XXIV-a 16.05.2015

Avântul Reghin – FC Zalău
Unirea Dej – Sănătatea Cluj
Gloria Progresul Bistriţa – Metalurgistul Cugir
CSC Sânmartin – CS Oşorhei
CSM Sighet – FCM Baia Mare
Industria Galda – CS Iernut
Unirea Jucu – Arieşul 1907 Turda

Etapa a XXV-a 23.05.2015

Avântul Reghin – Unirea Dej
Sănătatea Cluj – Gloria Progresul Bistriţa
Metalurgistul Cugir – CSC Sânmartin
CS Oşorhei – CSM Sighet
FCM Baia Mare – Industria Galda
CS Iernut – Unirea Jucu
FC Zalău – Arieşul 1907 Turda

Etapa a XXVI-a 30.05.2015

Unirea Dej – FC Zalău
Gloria Progresul Bistriţa – Avântul Reghin
CSC Sânmartin – Sănătatea Cluj
CSM Sighet – Metalurgistul Cugir
Industria Galda – CS Oşorhei
Unirea Jucu – FCM Baia Mare
Arieşul 1907 Turda – CS Iernut

Distribuie Acum

Comentarii

Comentarii

19 august 2014

About Author

Ziarul Apulum


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Scrie-ne pe Messenger
Loading...