Sport

Brândușa Dumitru, la o aruncătură de băț de triumf la ”Trofeul Damila”

Brândușa Dumitru, sportivă legitimată la Tenis Club Sun Alba Iulia, s-a clasat pe locul 2 la categoria 10 ani fete în cadrul competiției de tenis de câmp ”Trofeul Damila” de la Râmnicu Vâlcea.

Brândușa Dumitru, cotată drept a doua favorită la câștigarea turneului, a fost învinsă în finală de favorita principală, Daria Anghelescu, de la LPS-CSS Pitești.

Sportiva din județul Argeș s-a impus la mare luptă, cu scorul de 1-4, 4-2, 10-6 (în super-tie-break).

Brândușa Dumitru, sportivă legitimată la Tenis Club Sun Alba Iulia, s-a clasat pe locul 2 la categoria 10 ani fete în cadrul…
The post Brândușa Dumitru, la o aruncătură de băț de triumf la ”Trofeul Damila” appeared first on albapesurse.Read More