Actualitate

ALBA: LISTA candidaților pentru funcțiile de primar din mediul urban.

În ordinea numerotarii pe buletinul de vot vă prezentam candidații pentru funcția de primar din Municipii si Orașe

ALBA IULIA

1. Beleiu Gheorghe Cornel – Partidul Pro România

2. Stanciu Alin-Gheorghe – Partidul Social Democrat (PSD)

3. Lazăr Ioan-Bogdan – Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor ALDE

4. Haţegan Marius-Adrian – Partidul Mișcarea Populară (PMP)

5. Paul Voicu – Partidul Național Liberal (PNL)

6. Sasu Hani – Partidul Verde

7. Sbuciumelea Ilie – Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) PPU

8. Trifu-Marian Mircea – Partidul Acțiunea Națională Alba (ANA)

9. Pleşa Gabriel-Codru – Alianța USR PLUS (USR)

10. Tudose Alin-Flaviu – Alianța pentru Unirea Românilor (AUR)

ABRUD

1. Simina Nicolae – Partidul Social Democrat (PSD)

2. Sicoe Ioan – Partidul Mișcarea Populară (PMP)

3. Albu Cristian Alexandru – Partidul Național Liberal (PNL)

4. Avram-Jurca Narcis-Romeo – Partidul Pro România

5. Nemeş-Dan Ioan – Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor ALDE

6. Furdui Bogdan-Cătălin – Alianța USR PLUS (USR)

AIUD

1. Badea Iulia-Adriana-Oana – Partidul Național Liberal (PNL)

2. Munteanu Aurel-Dorin – Partidul Pro România

3. Gheorghiţă Delia-Angela – Partidul Social Democrat (PSD)

4. Bogdan Mircea-Ciprian – Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor ALDE

5. Man Alexandru – Partidul Mișcarea Populară (PMP)

6. Crişan Dragoş-Ionuţ Alianța USR PLUS (USR)

7. Danciu Ionela-Mariana – Candidat independent

8. Man Gheorghe – Candidat independent

BAIA de ARIEȘ

1. Nemeş Ioan – Partidul Social Democrat (PSD)

2. Bora Gheorghe – Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor ALDE

3. Holobuţ Filip-Vasile – Partidul Mișcarea Populară (PMP)

4. Pandor Ileana-Nicoleta – Partidul Pro România

5. Pandor Traian – Partidul Național Liberal (PNL)

BLAJ

1. Rotar Gheorghe-Valentin – Partidul Național Liberal (PNL)

2 Marcu Silvia – Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor ALDE

3 Voina Dorin – Partidul Social Democrat (PSD)

4 Boitor Mihai – Alianța USR PLUS (USR)

CÂMPENI

1. Paşca Cristian-Dan Partidul Național Liberal (PNL)

2. Oprea Maria-Elena Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor ALDE

3. Andreş Ioan-Călin Partidul Social Democrat (PSD)

4. Morcan Dragomir Partidul Pro România

5. Fortuna Nicolaie-Ion Partidul Mișcarea Populară (PMP)

6. Haiduc Nicolae-Gigel Alianța USR PLUS (PLUS)

7. Precupaş Călin Partidul România Mare (PRM)

CUGIR

1. Vasile Sorin – Partidul Pro România

2. Trifan Mircea-Augustin – Partidul Social Democrat (PSD)

3. Herlea Daniel – Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor – ALDE

4. Teban Adrian Ovidiu – Partidul Național Liberal (PNL)

5. Buta Lucian-Florin – Partidul Mișcarea Populară (PMP)

6. Scânteie Gheorghe-Dorin – Alianța pentru Unirea Românilor (AUR)

7. Serdiuc Alin-Flaviu – Alianța USR PLUS (USR)

OCNA MUREȘ

1. Damian Liviu Rareş – Partidul Mișcarea Populară (PMP)

2. Jinaru Ion-Daniel – Partidul Social Democrat (PSD)

3. Marcu Răzvan-Cornel-  Partidul Pro România

4. Vinţeler Silviu – Partidul Național Liberal (PNL)

5. Jurca Marius-Artur – Alianța USR PLUS (PLUS)

SEBEȘ

1. Nistor Dorin Gheorghe – Partidul Național Liberal (PNL)

2. Hăbean Antoniu-Sorin – Partidul Pro România

3. Radu Cristian – Partidul Social Democrat (PSD)

4. Bădilă Silviu Ionel – Partidul Mișcarea Populară (PMP)

5. Besoiu Nicolae-Simion – Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor ALDE

6. Tătaru Mihai-Doru – Partidul Verde

7. Topîrcean Marius – Alianța pentru Unirea Românilor (AUR)

8. Anghel Ioan – Alianța USR PLUS (USR)

9. Popa Nicolae – Partidul Forța Identității Naționale (FIN)

TEIUȘ

1. Tricu Florin – Partidul Mișcarea Populară (PMP)

2. Pop Elena-Andreea – Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor ALDE

3. Hălălai Mirel-Vasile – Partidul Social Democrat (PSD)

4. Breaz Aurel – Partidul Național Liberal (PNL)

5. Rusu Octavian-Mihai – Partidul Pro România

6. Crişan Cristian – Alianța pentru Unirea Românilor (AUR)

7. Ardelean Aura-Iustina-Alexandra – Alianța USR PLUS (PLUS)

8. Sechereş Simion – Partidul Verde

ZLATNA

1. Crişan Gheorghe-Florin – Partidul Pro România

2. Demenic Daniel – Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor ALDE

3. Nistor Nicolae-Florin – Partidul Social Democrat (PSD)

4. Ponoran Silviu-  Partidul Național Liberal (PNL)

5. Mateş Dumitru-Claudiu – Partidul Mișcarea Populară (PMP)

6. Clonţa Nicolae – Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat (PNȚCD)

7. Cîmpean Cristian-Petru – Alianța USR PLUS (USR)

Președinte Consiliu Județean – candidați:

1. Negruţ Clement – Partidul Mișcarea Populară (PMP)

2. Florea Horaţiu – Partidul Pro România

3. Dîrzu Ioan – Partidul Social Democrat (PSD)

4. Dumitrel Ion – Partidul Național Liberal (PNL)

5. Lazăr Ioan – Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor – ALDE

6. Talpaş Constantin – Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) – PPU

7. Bucur Vasile – Alianța Pentru Unirea Românilor (AUR)

8. David Mihail – Alianța USR PLUS (PLUS)

Distribuie Acum

Comentarii

Comentarii

27 septembrie 2020

About Author

administrator


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Scrie-ne pe Messenger
Loading...