Rezultate excelente pentru dansatorii clubului Life is Dance la Cupa Sebeşului

Dansatorii de la clubul de dans Life is Dance din Alba Iulia au obţinut rezultate excelente la Cupa Sebeşului, competiţie ce a contat în programul Federaţiei Române de Dans Sportiv.
„Surprize peste surprize din partea sportivilor acestui club. După nici abia un an de când şi-au început activitatea competiţională dansatorii se pot mândri cu nişte rezultate de excepţie
Aşadar, în urma acestui concurs,de la Sebeş, perechea formată din Raul Fodoran şi Paşca Denisa au obţinut locul 1 la categoria D 14-15 ani, deasemenea Vlad Mihălţan şi Muntean Lorena au obţinut primul lor trofeu şi medalia de argint la categoria Precompetiţional 8-9 ani.
De două evoluţii spectaculoase au dat dovadă şi perechile nou format: Batuşariu Cătălin şi Tipter Gabriela luând locul 5 la categoria Precompetiţional 8-9 ani ,iar colegii lor mai mari Pitea Robert Alexandru şi Radu Alexandra obţinând locul 9 la categoria Precompetiţional 10-11 ani fiind la un pas de finală.
Perechea formată din Londroman Adrian şi Morariu Alexandra a fost în finală obţinând locul 6 la categoria Precompetiţional 12-15 ani ,iar Simu Alexandru şi Leister Naomi deja ajunşi la categoria Hobby 10-11 ani au obţinut locul 14.
Dorim tuturor succes pe mai departe,să încheiem anul cu şi mai multe rezultate bune!
„Legea perseverenţei. Abilitatea noastră de a persevera, în ciuda obstacolelor şi a dezamăgirilor, denotă încredere în noi înşine. Perseverenţa este „o calitate de fier” în drumul spre succes”.