Sport, Stirea Zilei

”Laureații Sportului 2017” de la Clubul Sportiv Unirea Alba Iulia

csunireaLista cu sportivii, antrenorii și colaboratorii care au fost premiați la Gala Laureații Sportului 2017 la nivelul Clubului Sportiv Unirea Alba Iulia.

Secția ATLETISM

Sportivi legitimati – 18
Numar medalii – 19
din care: – 6 aur, 6 argint, 7 bronz

Locul I Rodean Ana
Locul II Acatrinei Mihaela
Locul III Panța Roxana

antrenori: (diplome excelenta)
6.AVRAM GABRIEL Antrenor
7.BUCERZAN MARIANA -II-
8.VLAS MIHAELA -II-

Secția JUDO

Sportivi legitimati – 43
Numar medalii – 7
din care : – 3 argint, 4 bronz
( 6 medalii turneu international „CIS Gaz”)
Locul I Bogdan Laura
Locul II Sibișan Alexandru
Locul III Hîrbea Irina
antrenori:
11.DINU CRISTIAN -II-
12.DINU ALIN -II-

Sectia ORIENTARE

Sportivi legitimati – 6 din care 4 participanti la competitii
Numar medalii – 6
din care: – 2 argint,4 bronz

Locul I Tamaș Bogya
Locul II Brabiescu-Calinescu Paul
Locul III Milea Radu
antrenor:
ANGHEL MARIUS

Sectia BOX

Sportivi legitimati – 33 – 3 în curs de legitimare
Numar medalii – 0
din care: – 0
Trei sportivi au fost selecționați la lotul național
Locul I Țegean Ion Marius
Locul II Bolca Ioan
Locul III Potra Andrei
antrenor:
PAȘTIU NICOLAE

Sectia HALTERE – Antrenor: Frațilă Ioan

Sportivi legitimati – 13
Numar medalii – 4
din care: – 4 bronz, 1 loc 3 Cupa Romaniei

Locul I Văduva Raimondo
Locul II Ganga Ovidiu
Locul III Năstase Robert
antrenor:
FRĂȚILA IOAN

Sectia POWERLIFTING – Instructor voluntar: Pănăzan Ovidiu

Sportivi legitimati – 7
Numar medalii – 20
din care: – 2 bronz ,1 argint la competitii internationale
13 aur, 3 argint, 1 bronz la competitii nationale

Locul I Pănăzan Ovidiu
Locul II Irimie Andrei
Locul III Avram Laurentiu
antrenor:
Panazan Ovidiu

Sectia TENIS DE MASA
Antrenor : Suflețel Emil

Sportivi legitimati – 5
Numar medalii – 0
din care: – 0
Divizia B Echipe

Au mai fost premiați:

1.SMADEA IOAN – Fost director CS UNIREA
2.NISTOR NICOLAE -II-
3.ANGHEL MARIUS -II-
4.NICULA RADU -II-
5.COACAZĂ LIVIU -II-
6.TODOR IOAN -Fost antrenor judo
7.SUFLEȚEL EMIL Atlet veteran
8.SUFLEȚEL MARGARETA -II-
9. EMILIA GUȘAT Atlet veteran
9.CRISTEA VALERIA Fost angajat
10.STÂNEA FLORINA Director DJTS ALBA
11.UNCHIAS NORICA (Câmpean) Fosta atleta
12.CIOCA ILIE Atlet veteran
13.BERGHIAN GHEORGHE DIRECTOR CCS
14. NICUȘOR MARCU DIRECTOR LA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV DIN ALBA IULIA

19 decembrie 2017

About Author

Marius Paul


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Scrie-ne pe Messenger
Loading...